دانلود برنامه،دانلود موزیك و فیلم،مد لباس،عكس طنز،مطالب خنده دار،بیوگرافی هنرمندان،Smsو.....
نشانه های فاسد شدن لوازم آرایش
دوشنبه 19 دی 1390 ساعت 04:38 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست امیرحسین قمری | ( نظرات )
نشانه های فاسد شدن لوازم آرایش | www.hid-ashoob3.tk

احتمالا بسیاری از خانم ها مواد و لوازم آرایش شان را بسیار دوست دارند و گاهی رنگ بعضی از آن ها آنقدر برای شان زیباست که به هیچ وجه دوست ندارند هیچ کدام را دور بیندازند اما باید بدانید بعد از مدتی در لوازم و مواد آرایشی شما اتفاقاتی می افتد که دیگر برای استفاده مناسب نیستند چون تبدیل به یک بستر خوب برای رشد باکتری ها شده اند. شما باید بتوانید تشخیص دهید، چه زمانی ماده آرایشی شما برای استفاده مناسب است و چه زمانی بهتر است دیگر آن را دور بیندازید.

● بیشترین توجه را داشته باشید
ریمل از آن دسته لوازم آرایشی است که باید نسبت به آن بیشترین حساسیت را داشته باشید، "جیم همر"، متخصص ترکیبات شیمیایی مواد آرایشی می گوید:"هربار که برس ریمل را بیرون می آورید، از آن استفاده می کنید و دوباره آن را سر جایش برمی گردانید، در این مسیر برس میزانی باکتری جذب می کند و آن را به درون ریمل می برد." وقتی باکتری ها درون ریمل تجمع کنند، می توانند باعث قرمزی، خارش یا حتی گاهی ورم ملتهب و گل مژه در ناحیه چشم ها بشود. اگر می خواهید از سلامت ریمل خود مطمئن باشید هر ۲ تا ۳ ماه ریمل را عوض کنید. "پتی دابروف "، آرایشگر می گوید:"وقتی ریمل شما خراب می شود بویی نزدیک به بوی گازوئیل از آن به مشام می رسد." هرگاه در چشم های تان احساس ناراحتی کردید و نشانه هایی از بعضی بیماری ها را در آن ها دیدید، باید نخستین کاری که می کنید دور انداختن تمام لوازم آرایش های مربوط به چشم تان باشد چون ممکن بیماری به آن ها سرایت کرده باشد. اگر بعد از یک یا ۲ روز خوب نشد حتما به یک متخصص چشم مراجعه کنید.

● باکتری ها عاشقش هستند
به جز مواردی که فرمول و حالت پودری دارند، تقریبا تمام کرم پودرها بر پایه آب هستند که این، به معنای این است که باکتری ها عاشق آن ها هستند. جیم همر می گوید:"وقتی هنوز بسته بندی کرم پودر باز نشده است می توان تا ۲ سال از آن نگهداری کرد ولی وقتی یک بار بسته بندی آن باز شود بهتر است تنها ۶ ماه تا یک سال بعد از آن استفاده کرد." کرم پودرهای خود را دور از فضاهای مرطوب(مثل حمام )، گرم و پرنور نگهداری کنید. چون این محیط ها رشد باکتری ها را بیشتر می کند و باعث می شود که کرم پودر و به طور کلی تمام لوازم آرایش شما سریع تر فاسد شود. از دیگر نشانه های انقضا تغییر بو یا رنگ کرم پودر است، در این حالت مصرف کرم پودر می تواند باعث ایجاد حساسیت و آکنه و جوش بشود.

● اگر گیاهی است توجه کنید
پنکیک از آن دسته لوازم آرایش هایی که احتمال فاسد شدن آن بسیار کم است و می توانید تا مدت ها استفاده کنید، هر پنکیکی را حداقل می توان یک تا ۲ سال استفاده کرد. نیکیتا ویلسون می گوید:"بعضی از پنکیک هایی که منشا گیاهی دارند مقدار بسیار کمی آب دارند بنابراین اگر آن را در اطراف محیط های مرطوبی چون حمام قرار دهید احتمال رشد باکتری ها در آن وجود دارد. بنابراین اول از همه به برچسب پنکیک تان نگاه کنید اگر روی آن عبارت گیاهی (botanical) وجود داشت یا روی آن نوشته بود که موادی چون بابونه، آلوورا، بامبو، چای سبز یا… . دارد باید در نگهداری آن دقت بیشتری کنید چون در آن ها مقداری آب وجود دارد.

● خرابی اش را از ظاهرش بفهمید
جیم همر می گوید: "در رژلب ها آبی وجود ندارد بنابراین احتمال فاسد شدن آن ها بسیار کمتر است ولی از آن جا که این محصول مدام با لب ها در تماس هستند بهتر است هر سال عوض شوند.همچنین اگر به تازگی بیمار بوده اید بهتر است رژ خود را دور بیندازید." دابروف می گوید:"رژلب ها مواد روغنی شکل دارند بنابراین در طول زمان بوی روغن مانده می گیرند.باید بدانید ظاهر این محصول می تواند فاسد شدنش را نشان دهد و هرگاه احساس کردید در بافت و ترکیب رژتان تغییری ایجاد شده، آن را دور بیندازید. یکی دیگر از نشانه های فاسدشدن سفت شدن رژ است به طوری که رنگدانه های آن به راحتی روی لب نمی نشینند و اگر شما از آن استفاده کنید ناصافی اش را احساس می کنید."

● دقت بیشتر در مورد سایه های کرمی و مایع
اگر چشمانی حساس دارید یا به سلامت چشم های تان اهمیت فراوانی می دهید و نمی خواهید قرمز شوند یا به خارش بیفتند هر ۳ ماه یک بار سایه چشم تان را عوض کنید هرچند سایه ها تقریبا فرمولی شبیه باقی پودر ها مثل پنکیک، رژگونه دارند ولی از آنجا که با حساس ترین قسمت بدن سروکار دارند بنابراین انتقال باکتری ها به آن و بعد سرایتش به چشم می تواند بسیار خطرناک باشد، در مورد سایه چشم های غیرپودری و کرمی باید دقت بیشتری هم داشته باشید چون باکتری ها بسیار سریع تر در آن ها رشد می کنند، اگر با انگشت سایه می زنید قبلش کاملا دست های تان را بشویید. علاوه بر این هر تغییر رنگ یا بو می تواند نشانه خراب شدن سایه باشد.

● آلودگی بدون نشانه
خط چشم مایع یا مداد باید هر ۳ ماه یک بار عوض شود. همانند سایه، خط چشم نیز نزدیک منطقه ای حساس استفاده می شود و اگر به باکتری ها آلوده باشد به راحتی آن را به چشم انتقال می دهد.
جیم همر می گوید:"آلودگی خط چشم معمولا هیچ نشانه آشکاری ندارد."اگر خط چشم تان آلوده باشد احتمال قرمزی، خارش و در موارد بد، التهاب به وجود می آ ید. البته از مداد چشم می توان مدت طولانی تری استفاده کرد به این شرط که به طور مرتب آن را بتراشید.

● اگر می خواهید جوش نزنید
وقتی از کرم های گریم استفاده می کنید یعنی می خواهید جوش ها و جای آن ها را بپوشانید و قاعدتا نمی خواهید باعث ایجاد جوش شوید. ولی باید بدانید که اگر از یک کرم گریم بسیار قدیمی استفاده کنید احتمال این که روی صورت تان جوش به وجود بیاید زیاد است. "نیکیتا ویلسون"، متخصص ترکیبات شیمیایی مواد آرایشی می گوید:"وقتی رنگ کرم شما کمی تغییر کند نشان می دهد که فاسد شده است و دیگر قابل استفاده نیست." کرم های گریم مایع بهتر است بعد از یک سال دور ریخته شوند ولی از پودر های گریم می توان تا ۲ سال استفاده کرد.

● دیر فاسد می شود
دقیقا همان قانونی که درباره پنکیک ها وجود داشت در مورد رژگونه های پودری هم صدق می کند یعنی اگر در مواد تشکیل دهنده آن آب وجود نداشته باشد، می توانید تا مدت ها از آن استفاده کنید ولی اگر رژگونه شما کرمی باشد باید هرسال آن را عوض کنید.ویلسون می گوید:"اگر می خواهید عمر رژگونه را زیاد کنید به طور مرتب برس آن را بشویید و رژگونه را در محیطی تاریک و خشک نگهداری کنید. اگر رژگونه تان مرطوب یا نم دار شود، احتمال رشد باکتری ها در آن تسریع می شود این رطوبت می تواند ازتماس برس با کرم پودر یا کرم صورت به رژگونه سرایت کند." دابروف می گوید:"وقتی شما رژگونه خود را روی کرم صورت یا کرم پودر می مالید، چربی ها لابه لای موهای برس گیر می کنند و به رژگونه انتقال می یابند." این حالت باعث می شود، یک لایه کمرنگ سفید خاکستری روی رژگونه پودری یا لایه ای گچی روی کرم ها به وجود بیاد. برای این که از به وجود آمدن این حالت جلوگیری کنید بعد از استفاده از مرطوب کننده یا کرم پودر چند دقیقه صبر کنید و بعد رژگونه بزنید.همچنین می توانید قبل از استفاده از رژگونه چربی های صورت را پاک کنید و بعد از استفاده نیز برس رژگونه را با یک حوله خشک تمیز کنید. در مورد کرم ها و پودرها ترکیب ظاهری آن ها نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد. اگر ترکیب رژگونه تان بسیار سفت و سخت شده بود و به راحتی از هم جدا نمی شد و تکان نمی خورد، باید یک رژگونه نو بخرید.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
coconut oil health benefits جمعه 3 آبان 1398 06:54 ب.ظ
I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.
I do not know who you are but certainly you're going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
quest bars cheap سه شنبه 16 مهر 1398 12:43 ب.ظ
hello!,I love your writing so so much! proportion we be in contact more about
your article on AOL? I require a specialist in this area
to unravel my problem. May be that is you! Looking ahead to see you.
minecraft games چهارشنبه 3 مهر 1398 02:06 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was wondering what all
is required to get setup? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty
penny? I'm not very web savvy so I'm not 100% certain. Any suggestions
or advice would be greatly appreciated. Appreciate it
quest bars cheap یکشنبه 17 شهریور 1398 10:45 ب.ظ
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this write-up and the rest of
the site is really good.
quest bars cheap جمعه 15 شهریور 1398 09:03 ب.ظ
Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there!
Thanks
minecraft games پنجشنبه 14 شهریور 1398 01:59 ب.ظ
I just like the helpful info you supply on your articles.
I'll bookmark your weblog and test again here regularly.
I am moderately certain I'll be informed many new stuff proper right here!
Best of luck for the next!
quest bars cheap شنبه 2 شهریور 1398 07:09 ب.ظ
Heya i am for the primary time here. I found this board and I in finding It truly helpful & it helped me out a lot.
I am hoping to present one thing again and
aid others such as you helped me.
quest bars cheap شنبه 2 شهریور 1398 01:13 ب.ظ
I'm really impressed with your writing skills as well as with
the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify
it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to see a great blog like this one these days.
plenty of fish dating site چهارشنبه 23 مرداد 1398 12:11 ق.ظ
It's remarkable in favor of me to have a site, which is
valuable for my knowledge. thanks admin
plenty of fish dating site سه شنبه 22 مرداد 1398 08:47 ب.ظ
Keep on writing, great job!
pof https://natalielise.tumblr.com پنجشنبه 10 مرداد 1398 06:11 ق.ظ
If you are going for finest contents like myself, just visit this web
page all the time as it presents quality contents, thanks plenty of fish natalielise
dating site چهارشنبه 9 مرداد 1398 08:48 ب.ظ
You could certainly see your expertise within the article you write.
The sector hopes for even more passionate writers like you who aren't afraid to say how they believe.
Always go after your heart.
dating site چهارشنبه 9 مرداد 1398 06:35 ب.ظ
An intriguing discussion is worth comment.
There's no doubt that that you need to publish more on this topic, it may not be a taboo matter but generally people do not talk
about these topics. To the next! Kind regards!!
plenty of fish چهارشنبه 9 مرداد 1398 04:46 ق.ظ
I am really impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog.
Is this a paid theme or did you customize it yourself?
Either way keep up the excellent quality writing, it's rare to see
a great blog like this one today.
dating site سه شنبه 8 مرداد 1398 03:04 ب.ظ
Please let me know if you're looking for a writer for your
weblog. You have some really good posts and I feel I would be a good asset.
If you ever want to take some of the load off, I'd love
to write some articles for your blog in exchange for a link
back to mine. Please send me an email if interested.
Kudos!
natalielise چهارشنبه 2 مرداد 1398 05:35 ب.ظ
What i don't understood is in fact how you're not actually
much more well-liked than you might be now. You're very intelligent.
You understand therefore considerably on the subject of this matter, produced me for my part believe it from
so many varied angles. Its like men and women are not interested except it's one thing to do with Woman gaga!
Your personal stuffs great. Always maintain it up! natalielise plenty of fish
how to get help in windows 10 دوشنبه 31 تیر 1398 09:41 ق.ظ
Hi everyone, it's my first pay a visit at
this site, and paragraph is actually fruitful designed for me, keep up posting such posts.
plenty of fish dating site جمعه 28 تیر 1398 12:43 ق.ظ
This is my first time visit at here and i am genuinely pleassant to read all at single place.
how to get help in windows 10 سه شنبه 25 تیر 1398 07:09 ب.ظ
We are a bunch of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your site offered us with helpful info to work on. You have
performed an impressive job and our entire neighborhood can be thankful to you.
quest bars cheap شنبه 25 خرداد 1398 09:44 ق.ظ
Hi, i think that i saw you visited my website thus i got here to return the favor?.I'm
trying to to find issues to enhance my website!I assume its ok to use
some of your ideas!!
ps4 best games ever made 2019 چهارشنبه 22 خرداد 1398 11:34 ب.ظ
I need to to thank you for this excellent read!! I
certainly loved every little bit of it. I've got you book-marked to check out new
stuff you post…
ps4 best games ever made 2019 چهارشنبه 22 خرداد 1398 10:58 ق.ظ
Oh my goodness! Incredible article dude! Thank you so
much, However I am having issues with your RSS.
I don't know why I am unable to join it. Is there anybody
else having the same RSS problems? Anybody who knows the answer
can you kindly respond? Thanx!!
gamefly free trial پنجشنبه 16 خرداد 1398 04:43 ب.ظ
You are so awesome! I don't believe I've read through anything like that before.
So wonderful to find somebody with unique thoughts on this subject matter.
Really.. many thanks for starting this up. This site is something that is required on the internet,
someone with some originality!
gamefly free trial پنجشنبه 16 خرداد 1398 12:15 ب.ظ
Wow, fantastic weblog layout! How lengthy have you been running a blog for?

you make blogging glance easy. The entire glance of your site is great,
as well as the content!
gamefly free trial چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:03 ق.ظ
Hello colleagues, its impressive article concerning educationand completely defined,
keep it up all the time.
gamefly free trial پنجشنبه 9 خرداد 1398 02:30 ق.ظ
It's perfect time to make some plans for the future and it's time to be happy.
I've read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or advice.
Maybe you can write next articles referring to this article.
I desire to read even more things about it!
mojang minecraft download جمعه 27 اردیبهشت 1398 08:48 ب.ظ
Thanks in favor of sharing such a pleasant thinking, post is
pleasant, thats why i have read it completely
how to download minecraft free جمعه 27 اردیبهشت 1398 12:20 ق.ظ
First of all I want to say wonderful blog!
I had a quick question in which I'd like to ask if you don't mind.
I was interested to know how you center yourself and clear your mind before writing.
I've had a difficult time clearing my mind in getting my thoughts out.

I do take pleasure in writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes tend to be lost simply just trying to figure out how
to begin. Any recommendations or tips? Many thanks!
minecraft free download پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 02:21 ق.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished to
say that I have really enjoyed surfing around your blog posts.

In any case I'll be subscribing to your feed and I
hope you write again soon!
minecraft free download سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 09:48 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was curious what all is required
to get set up? I'm assuming having a blog like yours would cost
a pretty penny? I'm not very internet smart so I'm not 100% positive.

Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
Cheers
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
نویسندگان
نظر سنجی
آیا از مطالب منتشر شده در سایت راضی هستید؟دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :